Se hel versjon : Hvit sjokoladekake.
Er det noen som har prøvd en av de oppskriftene som freia reklamerer med i flere blader for tiden? (f&b bl.a.)
Jeg skal nemlig bake en av de kakene i dag (!) og lurer på om noen har erfaringer da..:)
Jaha, bake kake i dag du da? ;) Hmmm, bra start på slankingen det, hihi ;)
Vel, jeg har prøvd den som heter "Kveldens dronning". Bunnen er mørk, mens det er hvit sjokoladekrem i midten og hvit sjokoladeglasur på toppen. Nyyydelig kake. Nammm. Anbefales.
(ååå, fikk ikke NOE lyst på sånn kake nå jeg, neeeida....)
Nettopp derfor begynner ikke slankingen før mandag;)
Sarah har bursdag vettu.
Tia,kan jeg få deg på msn?
Hvis du har?
Min adr er: myagi77@yahoo.com
Jeg er veldig uerfaren med kaker og må kanskje spørre litt:uff:
Åh!! Kan dere ikke legge oppskriften ut her da?? jeg skal også begynne slankingen på Mandag, og trenger å fete meg opp nå i helga!:p
Hørtes utrolig god ut! :nam: :nam:
Les mer her:
http://www.kraftfoodsnordic.com/ifokus/dbaFile1759.htmle
Hvit sjokolade (http://www.kraftfoodsnordic.com/ifokus/dbaFile1759.html)
Bunn:
125 g smør & 2 dl sukker, røres hvitt
3 egg
1 dl melk
4 dl hvetemel
2 ts bakepulver
1 1/2 ss kakao
Ha røren i en smurt springgform (24 cm)
stek nederst på 200 grader i ca 35 minutter
Hvit sjokoladekrem:
100 g hvit sjokolade (smelt i vannbad)
100 g smør/margarin
1 egg & 80 g melis piskes luftig
Hvit sjokoladeglasur:
100 g hvit sjokolade
30 g smør/margarin
100 g melis
2-3 ss vann
Del kakebunnen i to
Fyll med ca 3/4 av sjokoladekremen
Resten smøres i et tynt lag på utsiden av kaken
Bre så på den hvite sjokoladeglasuren
Nam!
Veslemøy
03-01-2003, 12:31
Jeg har prøvd den med hvit sjokolade som Freia har reklame på, og den var IKKE GOD!!! Nesten ikke sjokosmak i det hele!
Næmen fysj,kaker:eek:
Det var jammen litt av en start.
Hmm,kanskj jeg også skulle benytte helga til å få tømt fryseren før jeg setter i gang...
Har vist noe sjokoladekake og annet godt.
Ida løper ned i fryseren og jammen finner hun ikke mye godt som ikke bør ligge der under slankekuren.
Pippi-mor
03-01-2003, 12:42
Jeg har også prøvd den "kveldens dronning" fra Freia. Syntes ikke det var så mye krem akkurat... (vi ha MASSE krem!) Kaken var ikke helt etter min smak, helt OK altså, men litt lite sjoko-smak kanskje. Men jeg fikk mye skryt av gjestene som spiste av den.
Jeg har også bakt "kveldens dronning" med hvit sjokolade. Skulle bake den til snuppas navnefest. Heldigvis prøvebakte jeg en på forhånd. Synes ikke kremen inni kaka ble så bra, så jeg endte opp med å bytte ut den "hvite" sjokoladekremen inni med vanlig sjokoladekrem, men beholdt den hvite glasuren. Det kan anbefales. :nam: :nam:
Tuuuusen takk!!! Den skal jeg prøve i morgen!! :D
Alltid morro å prøve noe nytt!! :nam: :nam:
Status: ferdigbakt kake ligger og roper i kjelleren. Har bare pynten igjen. Kommer garantert til å legge inn bilde. Er stolt.:kry:
Spesielt siden første deigen gikk i søpla fordi baker/konditor Myagi hadde hatt nesten dobbelt så mye mel oppi som det det skulle være! Synes den ble litt tjukk! Fikk etterhvert bekreftet at nei, sjokoladekakedeig skal ikke ha samme konsistens som bolledeig. :blush:
Men jenter da!!!! Har dere ikke fått nok godterier og lekre kaker i jula da???
* løper inn i kjøkkenskapet og henter meg noen coctailkaker fra jula, skulle jo ikke begynne før på mandag jo *
Okey,her kommer bilde. Obs! Er ikke bra,men digitalkameraet vårt stinker og jeg orker ikke å løpe ned i kjelleren å ta nye!
Keep in mind: dette er min første kake alene...EVER!
øhm. ingen bilde enda,men venter til i morgen før jeg gjør noe.
Itherska
04-01-2003, 18:50
Så fin den blei da:)
Takk,takk!
Har forøvrig laget ny i dag hvor jeg skulle ha vaniljekrem istedet inni men så ble det i TILLEGG.
Veldig nam...;)
vBulletin® v3.6.8, Copyright ©2000-2008, Jelsoft Enterprises Ltd.