Vi har tørket skalkene og gitt han noen biter til å sitte og sutte på. Det var godt. Her brekker han seg foreløpig av for mye klumper i maten, så vi er nødt om å mose ganske så godt. Vi prøvde iherdig middag på glass, men etterhvert ble det middagsnekt.
Nå får han bare melk og grøt, og litt skalker og frukt innimellom. Skal prøve ut litt flere grøttyper før vi går på middag igjen.
Prøvde forøvrig en bitte-bitteliten bit med brød og en liten dæsj med leverpostei oppå, og det var nok godt, men det ble for stor klump av det i munnen og da brakk han seg, men det gikk ned. Etterpå fikk han smake på kun leverpostei og det var godt.
By the way. Dere som fortsatt ammer rådes faktisk til å innføre gluten sånn bit for bit, siden de da fortsatt får puppemelk. Den er visst med på å gjøre magen bedre mottakelig senere.

Så da vet dere det.