|
 |
|
03-08-2008, 08:43
|
#1
|
Seniormedlem
Medlem siden: Oct 2006
Meldinger: 1,915
|
Vinterdresser, vintersko etc
|
|
Hva satser dere på i år?
Hva har dere vært fornøyd/misfornøyd med før?
Hvor mye av hvert slag trenger man?
2 dresser og 2 par vintersko?
10 luer og 20 par votter?
Gode tips til gode luer og votter?
Tror vi satser på Trolldress med uttagbart för i år, og evt NameIt/Exit som ekstradress.
Hadde NameIt i fjor, og fornøyd med den, men tenkte ha 2 i år som han antakelig skal være mer ute i bhg enn i fjor.
Kjøpte ett par cherroxer i vår, satser på at de passer en stund til.
Også regner jeg med det blir ett par litt høyere gore-tex-sko.
|
|
|
03-08-2008, 09:30
|
#2
|
Seniormedlem
Medlem siden: Feb 2006
Sted: Stavanger
Meldinger: 1,699
|
Sv: Vinterdresser, vintersko etc
|
|
Det går i Reima Tec her, veldig fornøyd med dem. Så er det Reima luer + alle de som svigers strikker. Extra dress blir kanskje fra Helly Hansen - får se.
Er veldig glad i Janus ulldresser også + jumprer og bukser som svigers strikker.
Er fornøyd med noen vintersko jeg har kjøpt på Coop Obs + Cherrox.
__________________
Mrs. A og:
|
|
|
03-08-2008, 10:11
|
#3
|
Moderator
Medlem siden: Aug 2005
Meldinger: 5,999
|
Sv: Vinterdresser, vintersko etc
|
|
Tøffeliten har dressen sin fra forrige vinter.
Dete er en Cubus-dress. Når den blir for liten får han en Stormberg dress etter Tuppeline.
Vintersko/Cherrox har han ikkje. Har ikkje tenkt på kva type vi skal kjøpe.
Votter og luer har vi litt forskjellig av. Får sjå kva som passer enda og kva som er for lite, før vi evt. kjøper påfyll...
|
|
|
03-08-2008, 11:02
|
#4
|
Seniormedlem
Medlem siden: Jun 2006
Sted: Tromsø
Meldinger: 1,908
|
Sv: Vinterdresser, vintersko etc
|
|
Kjøpte en Reima tec på 30% i vår, str 92. Må vel kanskje ha en ekstra dress de dagene han skal være hjemme, men to dresser i bhg orker jeg ikke investere i.
Var fornøyd med de cherroxene jeg kjøpte på OBS i fjor, så det blir nye slike om de forrige er for små. Kjøpte et par svarte vintersko med orange såle og kant oppe, høye i skaftet, disse passer han nok i hvertfall frem til jul.
Luer kjøper jeg bare der jeg finner noen som ser varme og gode ut, bryr meg ikke om merket. Har ei tynn hjelmlue fra i fjor og ei janus lue, de er gode når det ikke er for kaldt.
Ang votter så var jeg IKKE fornøyd med TROLL sine til 300 kr  Han var iskald på hendene hver gang han brukte dem, til tross for ulla inni. Har et par hjemmestrikkede, tovede votter som han heller får bruke. Regnvotter kjøpte jeg billig på Europris
__________________
William Alexander september 06
Lucas Natanael november 08
|
|
|
03-08-2008, 13:38
|
#5
|
Veteranmedlem
Medlem siden: May 2006
Meldinger: 3,722
|
Sv: Vinterdresser, vintersko etc
|
|
Jeg satser på to dresser + en selebukse. Et par vintersko og et par cherrox e.l. + Sikkert arvesko som ekstrasko.
Votter - de er som sokker, det er alltid en som blir borte. Så det kjøper jeg inn i store kvanta... Lue: Foretrekker hjelmluer i varierende tykkelse. Luer uten knyting henger ikke fast, og de med knyting er noe herk å knyte når de blir våte + gnagsår under halsen
Jeg bryr meg heller ikke om merket, men jeg har erfart at Skogstad, Mikkline, Name It og Reima er bra og så er jeg ikke fornøyd med Troll... Av billigdresser foretrekker jeg HM. OBS sin er veldig lite slitesterk, og den på ICA suger til seg vann.
Noen som har prøvd Europris sine, forresten?
__________________
lex
Mars 2004, August 2006
--------------------------------------------------------------
En stjerne skinner i natt
|
|
|
03-08-2008, 14:06
|
#6
|
Veteranmedlem
Medlem siden: Jul 2006
Sted: Kristiansand
Meldinger: 4,834
|
Sv: Vinterdresser, vintersko etc
|
|
Jeg har kjøpt en dress i 98 - Virus, tror jeg merket het.
Så har vi en todelt dress etter mi kusine, men den er muligens litt stor i vinter.
Votter - jeg har kjøpt Polarn o.Pyret sine votter. Hadde de i fjor, og var superfornøyd! Tror aldri Snuska har hatt så varme fingrer noen gang! 
Fant større størrelser til 50% her i vår, så de måtte jeg bare ha.
Grønne i fargen = brukbare til Klumpen også.
Sko... hmmm... Vi må vel ut på skojakt etterhvert.
|
|
|
03-08-2008, 14:42
|
#7
|
Seniormedlem
Medlem siden: Apr 2006
Meldinger: 2,102
|
Sv: Vinterdresser, vintersko etc
|
|
Jeg kjøpte to ticket to heaven dresser på 50 og 70% i våres.
De er veldig store i str. så jeg regner med at 86 dressen passer ut vinteren faktisk! Så har jeg en i 92 også... Brukte såvidt 86str på slutten av vinteren i år, og den var helt super! (Bortsett fra at den ble litt klumpete siden den var alt for stor  ) Kjempevarm og enkel dress uten fôr og styr, og helt vanntett!
Sko er jeg veldig usikker på! Hadde ecco goretex ifjord, men syns kanskje de var litt kalde... Vanntette var de da, og veldig gode og fine.
Votter hadde vi av Reima, men de syns jeg også kanskje var litt kalde...
|
|
|
03-08-2008, 18:21
|
#8
|
Seniormedlem
Medlem siden: Sep 2006
Sted: Fredrikstad
Meldinger: 2,834
|
Sv: Vinterdresser, vintersko etc
|
|
Vi er veldig fornøyd med Reflex sin som vi hadde i fjor så da kjøpte jeg en lik på tilbud i vår. Får se om vi kjøper en til eller ei. Barnehagen har jo "dressvask" i prisen
|
|
|
03-08-2008, 19:48
|
#9
|
Veteranmedlem
Medlem siden: Jul 2005
Meldinger: 4,140
|
Sv: Vinterdresser, vintersko etc
|
|
De får seg reima tec dresser, luer og votter i bursdagsgave fra besteforeldrene og onkelen. De hadde ikke fått de inn på butikken enda, men kommer i løpet av neste uke(er forhåpenligvis leeeenge til vi trenger de  )
Som ekstradress hadde jeg tenkt å kjøpe de på ica maxi etter anbefaling fra styrer i barnehagen, hun sa at de var de beste dressene som barn hadde i barnehagen hennes i fjor, og siden de koster 79kr tenkte jeg det var greit å prøve de. Ekstra votter og luer blir vel fra HM og POP.
Kommer til å kjøpe viking cherroxer til de, samt ecco goretex vintersko.
Har også en Reflex dress fra i fjor etter hun på 3 år, samt en fra sportsmann og en legodress og noen skogstad tynnbukser som kan brukes med ull under feks.
|
|
|
03-08-2008, 19:56
|
#10
|
Seniormedlem
Medlem siden: Jun 2006
Sted: Tromsø
Meldinger: 1,908
|
Sv: Vinterdresser, vintersko etc
|
|
Sitat:
Opprinnelig postet av Tini 2
Som ekstradress hadde jeg tenkt å kjøpe de på ica maxi etter anbefaling fra styrer i barnehagen, hun sa at de var de beste dressene som barn hadde i barnehagen hennes i fjor, og siden de koster 79kr tenkte jeg det var greit å prøve de.
|
Skrivefeil? Hvis en vinterdress bare koster 79 kr skal jammen jeg også ha den til ekstradress
__________________
William Alexander september 06
Lucas Natanael november 08
|
|
|
 |
|
Diskusjonsverktøy |
|
Visningsmodus |
Linjærmodus
|
Regler for innlegg
|
Du kan ikke starte nye diskusjoner
Du kan ikke svare på meldinger/diskusjoner
Du kan ikke laste opp vedlegg
Du kan ikke redigere meldingene dine
HTML kode er Av
|
|
|
Alle tider vises som GMT +1. Klokka er nå 22:46.
|