Diskusjon: lengde på ski
Vis ett enkelt innlegg
Gammel 23-11-2008, 22:01   #7
azul
Medlem
 
Medlem siden: Aug 2003
Sted: Tromsø
Meldinger: 466
MP Rating: 100% (1)
azul har mye å være stolt av.azul har mye å være stolt av.azul har mye å være stolt av.azul har mye å være stolt av.azul har mye å være stolt av.azul har mye å være stolt av.azul har mye å være stolt av.azul har mye å være stolt av.azul har mye å være stolt av.azul har mye å være stolt av.azul har mye å være stolt av.
Sv: lengde på ski

Sitat:
Opprinnelig postet av Krynkel Vis post
Barn som ikke er gode på ski, som skal lære å gå skal ha ski som er like lange som seg selv. Så har du et barn på 5 år som er nybegynner og er 119 cm lang, så velger du ski på 120 cm.

Har du barn som kan gå på ski, som kan fiskebein og behersker nedoverbakker bra skal du velge ski som er 10-15 cm lenger en barnet.
Jeg har en 6 1/2 åring som er god på ski, som er 123 lang. Han får ski på 138 til jul.

Det er også viktig at skoene ikke er for store, med tykke sokker i skal du kun få en finger bak helen når barnet tar foten helt frem i skoa.

Stavene skal nå til armhulen.

Vil bare si at de aller fleste lager ski på 100-110-120 cm osv... mens Rosignol følger andre lengder, så om barnet er litt midt i mellom så kan det være lurt se på Rosignol sine ski, som for poden passet Rosingnol perfekt i lengden.

høres ut som du har litt peiling på det her
hvordan trur du ski opplevelsen vil bli med ski som går til haka?
azul er logget av   Opprett en ny diskusjon (avsporing) med denne meldingen som utgangspunkt. Svar med sitat