Hvordan skal man egentlig vaske ørene? Med fuktig qtips bare, eller såpe og vann med fingeren i dusjen?
Hvordan skal man egentlig vaske ørene? Med fuktig qtips bare, eller såpe og vann med fingeren i dusjen?
de sier man ikke skal stikke noe lenger inn i øret enn man kommer med albuen. altså ingentingkun ta vekk det som er kommer ut av øregangen. vet ikke hvor mye man skal tro på dette. blir da ikke rent da vel?
jeg bruker q-tips likavel jeg da, er avhengig !
Storebrorokt 05
Lillebrorokt 08
Ja, man skal IKKE bruke q-tips!!!
Man dytter bare ørevoksen lengre inn, og man kan skade trommehinnen også.
Tørk bare bort det som renner ut.
Her bruker jeg en tynnklut på fingertuppen som jeg gnir rett innafor åpningen.
Storesøster-2001
Mellombror-2003
Lillesøster-2006
http://www.inspirasjononline.com/for...referrerid=704
Bruker q-tipsMen stikker den selfølgelig ikke langt inn i øret
![]()
Bruk q-tips kun i ytre del av øret. Du kan jo supplere med bruk av øreskylleballong om du gjerne skulle sett at det var litt renere.
Bruk av q-tips ødelegger de små hårene i ørene - og det er disse hårene som dytter voksen ut.
Ved kløe i øret kan du bruke litt olje for at voksen skal samle seg og komme ut. Du får kjøpt øreolje på butikken, men kan også bruke matolje. Ikke kjøleskapskald![]()
- jolie, jenta (26.04.06) og gutten (13.09.07) -
Snakker vi om ørene til mor eller barn her? På meg selv bruker jeg q-tips av og til, selvom jeg vet at jeg ikke burde gjøre det. Men på ungene mine bruker jeg selvfølgelig ikke q-tips. Bruker fuktig klut og en pekefinger, ytterst inne i øret, eller hva man nå kaller det.![]()
Sosiale Bokmerker